Asyalıların Japon Çinli ve Koreli Olduğu Nasıl Ayırt Edilir?


Asyalıların Japon,Çinli ve Koreli Olduğu Nasıl Ayırt Edilir?


Asyalıların Tipinden Nereli Olduğu Nasıl Ayırt Edilir?

Günümüzde bir çok insan Japon ,Çinli ve Korelileri bir birbiriyle karıştırmaktadır , bunun nedeni alışık olmadığımız ve etrafımızda göremediğimiz için.Çekik gözlülerin hepsi aynıdır gibisinden hikayeler elbette yanlış dikkatli bakmadığınız için ayırt edemiyorsunuz biraz ilgilenip araştırdığınızda gözünüz alışır ve kolaylıkla ayırt edebilirsiniz.

Asyalıları ayrıt etme konusunda bazı yazarların söylediği efsaneye de kulak asmamak lazım,Çinlerin ki yukarı çekiktir Japonların ki aşağı çekik Korelinin ki yana çekiktir diye böyle bir şey yok böylede ayırt edemezsiniz ayrıca insanların gözüne dikkatli bakacak kadar nasıl yakın durmayı düşünüyorsunuz.Bir kişinin Japon ,Çinli ve Koreli olduğunu nasıl ayrıt edildiğini  bilmeniz gereken özelikleri anlatıyorum.ASYALILARIN JAPON MU ÇİNLİ Mİ KORELİ Mİ OLDUĞU NASIL AYRIT EDİLİR?


Asyalıların Genel Özellikleri

Asyalılar yaşadıkları coğrafya bakımından genellikle zayıf ve kısa boylu ve çekik gözlüdürler.. Zayıf olmalarının ana sebebi genellikle çok kalorili yiyecekler tüketmeyip.Deniz ürünleri ve bitkisel ürünler tercih etmelerinden dolayıdır. Dünyanın nüfüsunun büyük bir kısmı Asya kıtasında bulunduğundan dolayı kalabalık olmaları da doğaldır.Çekik gözlü olmalarının nedenini bir kaç yerde okuduğum bilgiler doğrultusunda zor hava şartları nedeniyle sonradan çekik gözlü oldukları söyleniyor öyleyse ruslar neden öyle değildir diye biliriz ruslar daha sonradan Asya'ya göçtükleri için olabilir.Sert rüzgarlar  korunmak için sonradan modifikasyon  olduğu da teorilerden birisi.


Çinlilerin Ayırt Edici Özelikleri


Çinlilerin Ayırt Edici Özellikleri


Çinliler genelde kısa boylu esmerdiler. Videolarda gördükleriniz makyajlı olanlardır.Genel olarak tabiri hicaiz ise kara kuru adamlardır diyebiliriz.Kısa boylu zayıf esmerdirler .Boy ortalamaları Asyaya göre kısadır.Çekik gözlü olduklarını söylemeye gerek yok .
Japonların ayırt edici özelikleriJaponların Ayırt Edici Özelikleri

Japonların en ayrıt edici özelliği yüz hatlarının Çinli ve korelilere oranla daha bebeksi ve yüz hatları belirgin değildir zayıf olsalar bile yüz hatları pek belirgin değildir ve genel olarak zaten zayıftırlar Asya ülkelerinde genellikle kilo yapmayacak düşük kalorili besinler tüketildiği için özelikle Japonyanın altındaki ülkelerde Malezya ,Kamboçya,Vietnam, Filipinler gibi ülkelerde insanlar zayıftır çünkü genelde deniz ürünleri ve bitkiler ile beslenirler belgesellerde dikkat ederseniz aynı kanıya varabilirsiniz.


Korelilerin ayırt edici özelikleri


Korelilerin Ayırt Edici Özelikleri


Korelilerin genel olarak boy ortalamaları Japonyalar ve Çinlilere oranla uzundur.
Ayrıca en ayırt edici özellikleri yüz hatları Japonlar ve Çinlilere oranla daha belirgindir elmacık kemikleri genellikle  belli olur ayrıca beyaz tenli olmak orda güzellik ikonu olduğu için beyaz kalmak ve beyaz olmak için uğraşıyorlar bu yüzden beyaz tenlidirler.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar