Blackpink Kim ?

Ünlü K-POP Gurubu Blacpink


K-POP takipçilerin bir çoğunun sevdiği ve en bilindik K-POP guruplarından olan BLACKPINK'i kuruluş aşamasından çıkışına kadar anlatımı .ÜNLÜ K-POP KIZ GURUBU BLACKPİNK

Blackpink Kim ?

BLACKPINK, YG Entertainment altında 2016 yılında kurulan Güney Koreli bir kız grubudur. Grup dört üyeden oluşmaktadır: Kim Jennie, Kim Jisoo, Lisa/Lalisa Manoban ve Rosé/Roseanne Park Chaeyoung. Üyeler Avusturalya, Tayland, Yeni Zelanda ve Güney Kore uyruklu olduğu için çok uluslu bir gruptur. BLACKPINK  söylenen dedikodulara göre aslında "Pink Punk" adı altında çıkış yapacak ve 8 üyeli bir grup olacaktı. Fakat 3 kişi kuralları çiğnemekten, diğer 1 kişi ise sevgili yasağına rağmen sevgili yaptığı için gruptan atıldı ve grup "BLACKPINK" adı altında 4 üye olarak çıkış yaptı.
BLACKPINK NEDİR?Blackpink'in Çıkışı


1 Haziran 2016 yılında YG Entertainment yakın zamanda çıkış yapacak olan yeni kız grubunu tanıtmaya başladı. İlk olarak Çoğu YG sanatçısıyla düeti bulunan Kim Jennie'yi duyurdu. Daha sonra 2012 yılında NONA9ON'da  model olan Lalisa Manoban'ı 2. üye olarak duyurdu. Bazı kliplerde bulunan, birçok markada modellik yapmış ve The Producers dizisinde rol alan Kim Jisoo'yu grubun 3.üyesi olarak duyurdu. Son olarak G-Dragon'un Without You şarkısında kimliği gizli tutularak eşlik eden Rosé'yi grubun son üyesi olarak duyurdu. 29 Haziranda YG Entertainment grubun resimleri yayınlandı ve grubun ismini BLACKPINK olarak onayladı. Grup 8 Ağustosta Boombayah&Whistle ile çıkışını gerçekleştirdi.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar