Girls'Generation Kim ?Girls' Generation Gurubunun Kuruluşu 


Girls’ Generation 2007 yılında SM Ent. tarafından kurulan Güney Koreli kız grubudur. Gruba SoShi ya da SNSD isimleriyle de hitap edilir, her ikisi de Korece isimlerinin kısaltmalarıdır. Bu grubun hayranlarına 'SONE' denilmektedir. Girls Generation grubu 9 üyeden oluşmaktadır üyeler; Taeyeon, Jessica, Sunny, Tiffany, Hyoyeon, Yuri, Sooyoung, Yoona ve Seohyun‘dur.
Müzik kariyerlerinde ‘Into The New World’ ve ‘Kissing You’ şarkılarıyla dikkat çektiler. Ancak popülariteleri 2009 yılında yayınlandıkları ‘Gee’ şarkısı ile kazandılar ve bu şarkı inanılmaz bir ikon haline geldi. ‘Gee’ Güney Kore’de son on yılın en ünlü şarkısı seçildi.


Girls Generation Kimdir?


Grup, Güney Kore müzik piyasasındaki yerini daha sonra yayınladığı ‘Genie’, ‘Run Devil Run’, ve ‘Oh!’ şarkılarıyla pekiştirdi. 2011 yılında ‘The Boys’ şarkısıyla Kore sahnesine geri döndü; şarkı üç farklı dilde yayınlandı Korece, Japonca ve grubun kariyer boyunca ilk kez İngilizce şekilde yayınlandı ve Amerika'da büyük bir ilgi topladı .


Girls Generation Kimdir?


Yayınladıkları altı Korece albümün her biri 100,000’den fazla satış yaparak grubu, Güney Kore’de, son altı yılda bu başarıya ulaşan tek kız grubu yaptı. Güney Kore’deki muazzam popülariteleri onlara Nation’s Singers (Ülkenin Şarkıcısı) ve Nation’s Girl Group (Ülkenin Kız Grubu) ünvanlarını kazandırdı. K-POP'un kraliçeleri ünvanına sahip oldular.


Girls Generation Kimdir?


2012 yılında grubun bir alt birimi şirket tarafından çıkış yaptırıldı alt birimin adı Girls'Generation TTS . TTS grupta olan üyelerin baş harfini temsil etmektedir. Üyeler; Taeyeon, Tiffany, Seohyun bu alt grupta büyük başarılar elde etti


Girls Generation TTS Kimdir?


2014 yılında Jessica adlı üye hem gruptan hemde şirketten ayırarak grup ile olan bağlantısını kesti.2017 yılında ise Sooyoung Seohyun ve Tiffany şirketten ayrıldı ama gruptan ayrılmadı yani hayla grubun bir parçasıdırlar.


Girls Generation Kimdir?


Daha sonra şirket bir alt birim daha çıkardı OH!GG adında bu alt birim şirkette kalan üyelerden Yoona, Taeyeon, Yuri, Hyoyeon Sunny'den  oluşmaktadır . 8 kişi olarak aktif olmadıklarına bu grup ile aktif olmaları hedef alındı.


Girls Generation Kimdir?

Yorum Gönderme

0 Yorumlar