Youtuberlerden Vergi Kesiliyor mu?

Youtuberlardan vergi kesiliyor mu?

Youtuberlerden Vergi Kesiliyor mu?

Sorusunun cevabını bu metinimizde ele alacağız.

Son günlerde gündemde olan yotubedan  elde edilen kazançlardan vergi kesiliyor mu? Sorusu insanların kafasını çokca kurcalamaktadır fakat hiçbir youtuber bununla ilgili detaylı bir açıklama yapmamaktadır şimdi sizlerle birlikte bu konuyu ele alacağız.

2018'in kasım ayında çıkan yasayla birlikte youtuberların vergi vermesi gerektiği açıklanmıştı ve 2019'un şubat ayıyla birlikte yürürlüğe girdi ve bununla beraber youtuberlar vergi vermeye başladı.Youtuberlar ne kadar kazanıyor?

Youtube Başlayan Herkesten Vergi Kesilir mi?

Youtuberlar'ın vergi vermeye başlaması ile birlikte insaların kafasında yeni bir soru uyandı youtube'a başlayan herkesten vergi kesiliyor mu? Bu soru youtbe'a başlayan yada başlamak isteyen herkesin kafasını kurcalamaktadır. Şimdi sorunuzu cevaplayalım çıkan kanunla birlikte aylık yada yıllık kazanç olarak belirtilmeksizin 20 bin Tl kazanca ulaşmış kanalların vergiye tabi tutulacağıda açıklanmıştır.
Peki yotuberlar ne kadar vergi veriyor?


Youtuberlar ne kadar vergi veriyor?

Youtuberlar Ne Kadar Vergi Veriyor?

Youtuberların hangi durumlarda vergi vereceğini yukarıdaki yazımızda açıklamıştık şimdi ise ne kadar vergi verdiklerini açıklıyoruz.
Devlet yeni çıkan yasayla birlikte youtuberları vergiye tabi tutmuştu bununla birlikte youtuberlardan alınacak verginin miktarı ise %15 olarak belirlendi.

Youtube Başladım Nasıl Vergi Veririm?

Youtube'a başladıktan sonra ve 20 bin tl kazanca ulaştıktan sonra vergi dairesine başvurmasanız bile devlet sizin hesap hareketlerinizi kontrol altına alarak sizin gelirinizi hesaplamaktadır. Bununla birlikte 20 bin lirayı geçmiş kanalların sahiplerine Posta yoluyla bir davetiye yollanmaktadır. Posta ile birlikte vergi dairesine çağrılan youtuberlar bununla birlikte vergi ödemeye başlamaktadır.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar