Amazonda Stoksuz Ticaret Yaparak Para Kazan

Stoksuz Ticaret Yaparak Para Kazan (Amazon)


Stoksuz Ticaret Yaparak Para Kazan (Amazon)

Amazon’da dropshipping yapmak yasal bir yöntemdir. Ancak kurallara uyulması beklenir. Dropshipping yapan satıcıların neden hesabı çok kısa bir sürede kapatılıyor sorusunu sorabilirsiniz. Stoksuz ticaret yaparak para kazan bölümünde sizlere detayları aktaracağım.
Çünkü Amazon’un koyduğu kurallara uymuyorlar, kurallara uymamaları nedeniyle de hesapları kapatılıyor. Eğer belli başlı kurallara uyulur ise gayet rahatlık ile stoksuz e-ticaret sizin için de gayet sürdürülebilir bir iş modeli olabilir.


Stoksuz Ticaret Yaparak Para Kazan Nasıl Yapılır?

Bir ürünün başka bir satıcıya, müşteriye gönderilmek üzere kargo işleminin yaptırılması sağlattırılmaktadır. Bu sayede ürünün kargolama süreci ile uğraşmamış olursunuz. Siz bu noktada sadece aracı oluyorsunuz.
Bir ürünün satışını sizin stoğunuzda olmamasına rağmen ürünün satışına vesile olursunuz ve bu sayede para kazanabilirsiniz.Dropshipping Yaparken Manuel Yöntemler İzlemek


Dropshipping Yaparken Manuel Yöntemler İzlemek

Bu kolay para kazanma yöntemi ile ilgili olarak birçok yazılım bulunuyor. Ancak en doğru olan manuel yöntemi kullanmaktır. Bu işlemleri birtakım yazılımlar aracılığı ile gerçekleştirdiğinizde bazen tescilli marka ürünü atlamış olabiliyorsunuz ve bunu amazon fark ettiğinde anında hesabınızı kapatabiliyor.
Bu noktada böyle bir olay yaşanmaması için manuel olarak tüm işlemleri gerçekleştirmek, kontrolleri sağlamak en sağlıklı bir yöntem olacaktır.Amazon’da Manuel AdımlarAmazon’da Manuel Adımlar

Kolay bir yöntem ile birkaç dakika içinde tüm manuel kontrolleri kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Aşağıda yer alan örneği daha anlaşılır olabilmesi amacıyla maddeler şeklinde sunuyorum.
Örneğin;
-Amazon Kanada’da ürün satmak istiyorum.
-Amazonun Kanada sitesine giriş yapıyorum.
-Satmak istediğim ürünün kategorisini seçiyorum, seçmiş olduğum kategori elektronik malzeme ile dijital kamera olarak tespit ediyorum.
-Bu seçmiş olduğum kategori içerisinde en çok satışı yapılan ürünler ana sayfada karşıma çıkıyor.
-Sayfa içerisinde aşağıya doğru inip ürünleri tek tek incelemeye başlıyorum.
-Ürünler arasında by amazon basics karşıma çıkıyor ise bu onun tescilli markası olduğu anlamına gelmektedir.
-Kesinlikle uzak durulması gereken ürünler arasında olduğunu anlıyorum eğer o ürün ile ilgili işlem yaparsam hesabımın kapanma riski %100’dür.
-Bu tarz ürünlere asla bakmamız gerekiyor.
-Bu noktada benim aradığım ürün ile tescilli marka olmaması en önemli noktalardan biri.
– Tescilli marka olmayan bir ürünü buldum ve bu ürünü birden fazla satıcı satışını yapıyor mu diye inceliyorum.
-En çok satış yapan ve en çok yorum alan satıcılar demek ki bu ürünü daha önce amazon depolarına yollamış ve sorunsuz bir şekilde satmış anlamına geliyor.
-Yani Amazon herhangi bir problem yaratmıyor demektir. Tabi bu arada satıcıları yakından inceliyorum.
-Çok satış yapan bir satıcı zaten tescilli marka ürün satmıyor anlamını taşıyordur ve böyle bir riski zaten göze almaz, hesabının kapanmasını istemez anlamına geliyor.
– Bu noktadan sonra aliexpres, amazon.com sitelerinden seçtiğim ürünü dropshipping yöntemi ile rahatlık ile gönderebilirim.
– Bu noktada çok satış yapma imkanım olan ürünler için satıcılar ile mail yolu ile görüşebilir, komisyon oranımı arttırabilirim ya da toplu alımlar yaparak düşük fiyata temin etmiş olabilirim.
-Araştırmasını yaptığım ürün birebir aynı ise; aliexpress ya da amazon.com sitelerinde satıcıların ve ürünlerin rantına bakıp (100, 200, 300 ise) bu yöntem ile bir günde 100- 150 dolar arasında kazanç sağlayabilirim.
Manuel olarak herhangi bir yazılıma bağlı kalmadan araştırmalarımı yaptığımda kolaylıkla stoksuz ticaret yaparak kazanyöntemini elde edebilirim. Hem de bu yöntem ile Amazon tarafından hesabımın kapanma riski taşımadan gönül rahatlığıyla satışlarımı gerçekleştirebilirim.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar