Youtuberler Ne Kadar Para Kazanıyor ?


Youtuberlar ne kadar kazanıyor?

Youtuberler na kadar kazanıyor?

Çağımızın teknoloji olduğu bu zamanlarda insanlar çağa ayak uydurmakta ve teknoloji ile yeni iş imkanları yeni kazançlar elde etmektedir. Yandaş medya bunu ne kadar istemese de dijital ortam daha çok tercih edilir hale gelmiştir. Bununla beraber youtuberların ne kadar para kazandığı da  tartışma ve merak konusu olmuştur.

Şimdi gelelim herkesin merak ettiği konuya youtuberların kazançlarına.
Youtuberların kazançları değişiklik gösterse de kazançların yüksek olduğu aşikar. Peki nelere göre değişiklik gösterebilir.


Youtuberlar ne kadar kazanıyor?

Youtuberların Kazançları Nelere Göre değişir?

Youtuberların kazançları BGBK dediğimiz (bin görüntülenme başına kazanç) 'a göre değişiklik gösterebilir. BGBK ise youtube kanallarının kategorilerine göre değişiklik göstermektedir. BGBK'nin en çok kazandıran kategorilerinin başında ise eğitim içerikli kanallar gelmektedir. Oyun kanalları BGBK olarak 1  lira 2 lira gibi paralar alırken egitim kanallarının 5 6 ve daha yüksek miktarda paralar kazandığı bilinmektedir. Kazancı değiştiren bir başka etken ise video'nun uzunluğudur eğer video 10 dakikanın üzerindeyse videoya farklı reklam eklemeleri yapılmaktadır ve reklam arttıkça reklam geliri artıcağı için kazançlarıda artmaktadır. Birde insanların videoda kalma süreleri yani videoyu atlamadan izlemeleride youtuberların kazançlarını etkileyen etkenlerdendir. Kazançları değiştiren bir başka etken ise sponsorluklardır. Videoda firmanın isminin geçmesi ürününün tanıtımının yapılması youtuberların gelirini artırmaktadır.
Youtuberların net bir kazançları olmamaklar beraber kazançları hakkında net bir bilgide yoktur. Şimdi sizlerle 100 bin,1 milyon, 5 milyon, ve 10 milyonda ne kadar kazandıklarını açıklayacağız. Bu kazançlara göre aldıkları paraları göz önünde bulundurarak hangi youtuber'ın ne kadar kazandığını öğrenebilirsiniz.

Youtuberlar'ın Kazançları

100 bin izlenme: 90 TL -1000 TL
1 milyon izlenme :500 TL - 5000 Tl
5 milyon izlenme: 5000 TL-25000 TL
10 milyon izlenme:20000 TL -60000 TL

Not:
(Bu veriler Youtube hocam kanalı videosuna göre hazırlanmıştır.)

Yorum Gönderme

0 Yorumlar