Kingston Canvas Select Plus ürün incelemesi !!

Kingston Canvas Select Plus ürün incelemesi !!


Saniyede yaklaşık 80 MB’a kadar okuma sağlayabilen SDXC türündeki örnek ürünlerden birisi olan Kingston’un yeni bellek kartı olan Canvas Select Plus ürününü inceleyeceğiz. Bellek kartları kullanıcılar tarafından önemsiz ve kullanışsız görülmektedir. Fakat özellikle fotoğraf ve video kayıtlarını düzenli tutan yada bu iş ile ilgilenen kişiler acısından en büyük yardımcılardan birisidir. Bu alanda bir çok ürünler ve gelişmeler çıkaran Kingston firmasının SD bellek kartı Canvas Select Plus ne gibi özellikleri ve şimdi onları irdeleyeceğiz.
SDXC tür SD kartlarda öncü olan Canvas Select Plus öncelikle 32 ve 64 modellerini bulabilirsiniz. Fakat fotoğraf makineleri ve bilgisayarlar için 128,256 ve 512 GB gibi muazzam depolama seçenekleri vardır. Bellek kartının microSD versiyonda olduğunu belirtmekte fayda var. Telefonlar için 128,256 ve 512 GB modellerini kullanabilirsiniz. Ürün microSD olduğu için öncellikle bu tür depolama alanlarını telefonunuzun desteklemesini önemlidir. Yeni Android telefonlar 512 GB’a kadar desteklemektedir. Ama bu ürünler bütün video kameralar ve fotoğraf makinelerinde yüksek okuma hızları sağlamaktadır.
Ürünün teknik özelliklerine baktığımızda UHS-I Speed Class 1 desteği sunmaktadır.  Canvas Select Plus bellek kartımız diğer hız sınıfı olan V10’u güzelce desteklemektedir. Özellikle video kayıt yapan profesyonel cihazlar için tasarlanan ve piyasaya sürülen V sınıfı hızlarını size sunmaktadır. Örneğin V6,V10,V30,V60 ve son amiral olan V90 olmak üzere tam tamına 5 farklı hız değerini size sunuyor. Burada ki V harfinin yanında bulunan sayısal değer tamamen belleğin saniyedeki minimum okuma değerini göstermektedir. Ürün alırken bu tür şeyleri incelemek ve bilmek isteyenler için verdiğimiz bir bilginiz aklınızda bulunsun.Kingston Canvas Select Plus ürünü için teoride açıklanan okuma hızı tam tamına saniyede 100MB okuma hızı değeri sunuyor. Fakat kullanmış olduğunuz cihazın ne kadar bu ürünü destekleyeceği ürünle bu microSD bellek arasındaki bir muammadır. Bu ürün için tam bir yazma değeri verilmemiştir. Ürünün kullanılan cihazda cihazın sunabileceği bütün hızı kullanması için tasarlanmıştır. Minimum 1 MB ile 100MB arası geniş bir bant sistemi vardır. Ürüne firma ömür boyu garanti sözü veriyor. Canvas Select Plus bellek kartımız -25 derece ile +85 derece arası tam performans çalışmaktadır. Yani çok soğuk ortamda bile okuma ve veri aktarımı yaparken çok sıcak ortamlarda bile hem kendisi hem de verileriniz güzelce saklanmaktadır.

Canvas Select Plus Fiyatı

Henüz ülkemizde satışı olmasa da ise yurt dışından aldığımız haberlere göre ürünün yurt dışı fiyatı tam tamına 15 dolara denk gelmektedir. Yani ülkemizde 100 TL ve artı eksi 10 TL fark edecektir. Bence bu ürüne verilen makul bir fiyattır. Fiyat performans doğrultusunda bakılacak olursa muazzam bir üründür. Hem fiyatı uygun hem her cihazı destekliyor ve üstüne 100 MB’ye kadar okuma hızı sağlıyor. Bir microSD bellek kartı için daha ne beklenir ki ?
                                                                                                                  

               

Yorum Gönderme

0 Yorumlar