Twitterın Yeni Sohbet Ağacı Özelliği İnternete Sızdırıldı!Twitter’ın Yeni Sohbet Ağacı Özelliği İnternete Sızdırıldı!


Twitter’ın Yeni Sohbet Ağacı Özelliği İnternete Sızdırıldı!

Küresel olarak 300 milyonun üzerinde aktif kullanıcıya hizmet vermekte olan mikro blog ağı Twitter, kullanıcılarının oldukça beğenisi kazanacak yepyeni bir özelliği test etmeye başladı. Sohbet Ağacı adı verilen bu yeni özellik, uygulama ajanı Jane Manchun Wong tarafından internete sızdırıldı!

Mikro blog ağı Twitter’ın çok sevilecek yeni özelliği Sohbet Ağacı üzerine çalışmalar yaptığı ve bu çalışmaların hangi aşamalarda olduğu bir uygulama ajanı tarafından kamuoyuna paylaşıldı.
Jane Manchun Wong isimli uygulama ajanı Facebook, Instagram, Twitter gibi büyük ağların henüz test aşamasındaki kodlarını takipçileri ile paylaşmasıyla büyük bir popülarite elde etmiş bir isim. Daha önce iddia ettiği pek çok yenilik, kısa bir zaman içinde uygulamalarda aktif olarak kullanılabilir hale gelmişti. Güvenilir bir kaynak olarak dikkatleri üzerine çeken Wong, şimdi Twitter’ın yeni görünümünü açığa çıkardı.
Oldukça sade ve şık bir tasarım ile şimdiden beğenileri kazanan yeni özellik, Sohbet Ağacı adı altında platforma dahil edilecek. Bu özellik ile beraber artık kullanıcılar attıkları tweet’in altına gelen yanıtları daha kolay bir şekilde görebilecek. Eski karmaşık yanıt tasarımından oldukça şikayetçi olan Twitter kullanıcıları, yeni tasarımı merakla beklemeye başladı.
Bu yeniliği Twitter’dan takipçileri ile paylaşan Wong, “Twitter, Sohbet Ağacı özelliğini çalışmaya devam ediyor,” açıklamasında bulundu ve bir GIF eşliğinde çalışmaları kanıtladı.
İç içe konuşmalar özelliği ile daha kullanışlı bir deneyim sağlamayı umut eden Twitter’ın yalnızca
Sohbet Ağacı özelliğine değil, daha başka pek çok yeniliğe çalıştığı biliniyor.

Reddit’in Büyük Özelliği, Artık Twitter’a Taşınıyor!


Twitter’ın test aşamalarını yürütmekte olduğu yardımcı platformu Twttr, pek çok radikal değişikliğin ilk durağı olarak karşımıza çıkıyor. Twitter, platformda köklü bir değişikliğe gitmek istediğinde önce bu özellikleri Twttr adresinde deniyor ve gelen geri dönüşlere göre özellikleri Twitter’a taşıyor.
Yakında aktif olması beklenen bir başka özellik ile beraber ise artık orijinal tweet’ler bir mikrofon ikonuyla bir çerçeve etrafında bizlere sunulacak ve bu tweet’in altına yazılan yorumlar bir ağaç dalını andıran çizgilerle ayrıştırılacak.

Sohbet Ağacı ve Diğer Yeni Özellikler Ne Zaman Aktif Olacak?


Sohbet Ağacı ve Diğer Yeni Özellikler Ne Zaman Aktif Olacak?

Sohbet Ağacı ve Reddit’i andıran yeni alıntılama özelliği dışında daha pek çok yeniliğin çalışma aşamasında olduğu kaydedildi. Ancak tüm bu özellikleri kullanmak için henüz vakit var diyebiliriz.
Tüm bu yenilikler, 2020 yılında Twitter’ın köklü birtakım değişikliklerini duyuracağı büyük lansmanında resmi olarak duyurulacak ve kullanıcılar tarafından aktif bir şekilde kullanılır hale gelecek.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar