Bitcoin ve kripto para nedir?


bitcoinden para kazan

Bitcoin ve kripto para nedir?


Bitcoinden para kazanmak istiyorsanız bu yayın size göre , bitcoin ve kripto paranın ne olduğunu ayrıntılı bir şekilde örnekler ile anlatacağım. Öncelikle bitcoin ilk çıkan kripto paradır ve sonra diğer kripto paralarda çıkmıştır bu kripto paralar sonradan çıktığı için altcoin denir. Kripto para ne oluyor kısmına gelince gerçekte var olmayan sadece sanal yani bilgisayar ortamında var olan bir para birimi demek fakat bu bitcoin ve altcoinlerin paraya dönüştürülemeyeceği manasına gelmiyor borsalardan satarak rahatlıkta paraya çevirebilirsiniz.


Bitcoin ve kripto para nedir?Bitcoin değerlenme sebeplerine gelince ilk olarak yüksek kalitede bilgisayarlarla bile uzun sürede çıkarılıyor olması yani zor elde edilmesi diye biliriz.Elmasın çıkarılıp kulanılabilcek hale gelmesi için çok çaba harcanması gibi fakat diğer özeliği ise diğer coinler ve para birimlerine göre çok az miktarda üretilmesidir. Dünyada yaklaşık kullanilan 17 milyon bitcoin ve kazılmayı bekliyen 4 milyon bitcoin var bu rakam diğer para birimleri ve altcoinlere oranla çok az ,altının dünyada az bulunduğu için değerli olup taşların her yerde olduğu için değersiz olduğunu buna benzetebilirsiniz . Değerlenmesindeki ana sebep ise popülerleşmesi arz talebin artması kısaca bitcoini değerlendiren aslında insanlar ,insanlar aldıkça piyasada azaldığından değerleniyor satıldıkça piyasada çoğaldığı için değeri azalıyor.Genelde bitcoin artış ve düşüşleri diğer alt coinleride aynı şekilde etkiliyor.


Bitcoin ve kripto para nedir?Altcoinler de ikiye ayrılıyor diyebiliriz bir bitcoin gibi kazılabilenler ikinci olarakta normal para birimi gibi belli bir sayıda uretilenler ,bu altcoinlerin kazanımı yoktur altcoin sahipleri bir kısmını kullanıcılara dağıtarak altcoinin değerlenmesini sağlar ve borsada alım satıma açılarak değerlendirilir.Sayfamızda da ücretsiz coin dağıtan borsalar paylaşıyor diğer konulara bakarak bilgi edinip ücretsiz coin kazanbilirsiniz.

    

Yorum Gönderme

0 Yorumlar