Makine Mühendisi Ne Yapar?

Makine mühendisi ne iş yapar ?Makine Mühendisi Hakkında Her Şey

Makine Mühendisi İş Olanakları ,Makine Mühendisi Maaşları,Makine Mühendisi Ne Yapar,Makine Mühendisi Üniversitede Hangi Dersleri Alır

Makine mühendisi olmak isteyen veya merak edenler için makine mühendisliği hakkında her şeyi ayrıntılı bir şekilde anlattık.


Meslek Tercihi


Üniversite tercihi yapacak bir çok öğrenci için en önemli hususlardan biriside meslek tercihi yapmak ilgi alanınıza uygun doğru tercihi yapmak hayatınız büyük bir kısmını oluşturacak iş hayatında mutlu olmamanızı sağlayacak, bu yüzden kapsamlı bir araştırma ,doğru seçim yapmak konusunda önemli hususdur. Size uygun olan mesleğe karar verdikten sonra gerekli çalışmaları yapmak öğrencilerimize düşüyor herkese hayatta başarılar diyoruz ve makine mühendisliğini anlatıyoruz.


Makine mühendisi ne iş yapar ?


Makine Mühendisi iş Olanakları


Makine mühendisliği hem özel sektörde hemde devlet sektöründe daha kolay iş bulmanızı sağlayan bir meslektir çünkü günümüzde sanayi ,üretim ve endüstri konuları çok önem kazanmış durumda ve böyle uzun süre gidecek gibi nedeni ise artan dünya nüfüsü için yeni eski bir çok ürüne ihtiyacımız var ve bu durum büyük bir piyasa oluşturduğu için rekabetçi bir ortamda yaratmış oluyor.
Her alanda makine mühendisine ihtiyaç var çünkü makine  çok geniş bir meslek dalıdır metal ,plastik ve türevleri olan bir çok parçayı üretirken makine mühendisi ,teknikeri ve teknisyenine ihtiyaç var makineler her yerde çünkü elektronik olarak düşündüğünüz bir çok teknolojik ürünler üretilirken bile makine mühendisi kullanılmadan üretilemezler makine her üründe vardır fakat elektronik üretimler her üründe yoktur makine herşeyin temelidir diyebiliriz kaşıktan tutun araba, telefona kadar herşey gerek makine mühendisliği gerek makine teknisyeni ve teknikeri  alanına girer işte makine  bu kadar geniş bir alan olmanın yanı sıra geniş bir iş imkanınada sahiptir .Özel sektörde çalışmak istemeseniz bile devlet sektöründe de bir çok makine mühendisi alımı vardır.Makine mühendisi kaç lira maaş alır ?

Makine Mühendisi MaaşlarıKurumdan kuruma değişse de özel sektörde 4000-10.000 TL arasında değişiklik gösterir ve mühendislikte kendinizi geliştirir iseniz 10.000 TL'den de fazla alabilirsiniz.Devlet sektöründe ise 5000-10.000 TL Arasında maaş alabilirsiniz.

Makimne mühendisi ne iş yapar ?

Makine Mühendisi ne yapar 


Üretilecek bir parça ve parça bütünlerinin tasarımlarını istenilen özelliklere göre yapar ve tasarımdan üretilip kulanım aşamasına göre gerekli kontrolleri ve işleri yapar.Makine mühendisi bir parçayı tasarlarken istenilen sağlamlık ,akma, sıcaklık dayanıklılığı üretim kolaylığı ve maliyeti en aza getirecek şekilde tasarımlar yapar çünkü makine geniş bir sektör olduğu gibi rekabet de fazladır bunun neticesinde hem kaliteli hemde olabildiğince maliyeti düşük ürünler yapmaları gereklidir.


Makine mühendisi hangi dersleri görür ?

Makine Mühendisi Üniversitede Hangi Dersi Alır


Makine mühendisi bir parça veya parçalar bütünü tasarlarken bir çok niteliğe dikkat etmesi gerektiğinden fizik ve matematik gibi akademik derslerden iyi olmaları gereklidir çünkü her bir niteliğin ayrı ayrı bir çok formül ve işlemleri vardır. Sonuç olarak  makine teknikeri ve teknisyenleri daha çok ürünlerin üretimi ile ilgilendikleri için el becerisi ve birazda teorik ders alırlar fakat makine mühendisleri daha çok teorik ve akademik dersler alırlar.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar