Web Sitesi Kurarak Para Kazan


Web Sitesi Kurarak Para Kazan

Web Sitesi Kurmaya Nereden Başlanmalı

Web sitesi kurmak istiyorum fakat web sitesi kurmak hakkında fazla bilgim yok diyorsanız.Size nereden başlaya bileceğinize dair tavsiyelerimi aktaracağım .Ben de web sitesi kurmak istediğimde daha hiç bir şey bilmiyordum fakat araştırarak öğrenerek bilgi ve tecrübe ettim.Öncelikle web sitesi kuranların hepsi profesyonel veya öğrenim hayatında wep sitesi kurma eğitimi almış falan değil yani bu işi yapan kişilerin bir çoğuda akademik bir eğitim almış değil araştırıp öğrenerek kendilerini geliştirmiş kişiler.Ben yapamam demek yerine bende yapabilirim diyerek bu işe başlamak gerekli.

Kolay ve Ücretsiz Web Sitesi Nasıl Kurulur

Kolay ve Ücretsiz Web Sitesi Nasıl Kurulur

Kurulum ve kullanım kolaylığı olarak Blogger çok uygundur, bende Blogger kullanıyorum . Blogger ile kısa sürede web sitesi kurabilir ve aynı word de yazı yazar gibi makalelerinizi yazıp yayınlayabilir siniz.Sıfırdan başlamak ve güvenlik açısından çok uygundur çünkü Blogger  Googlenin bir koludur.
Blogger hemde ücretsiz alan adı(domain) yani bizim sitemizin adı  www.sifirdananlatim.xyz gibi size ücretsiz www.sitenizinadı.blogspot.com isim vermenizi sağlıyor. Aşağıya Bloggerin tüm avantajlarını listeli bir şekilde veriyorum

Bloggerin Avantajları

- Ücretsiz web site adı(domain) alabilirsiniz

- Ücretsiz hosting yani web sitenizin aylık kullanımı , GB kotası vardır diğer web site kurma firmalarında paralıdır fakat bu bloggerde ücretsiz ve sınırsızdır.

- Blogger Googlenin bir koludur. Bu yüzden güvenlidir hemde dünyanın en çok kullanılan arama moturu Google olduğu için Googlenin bir kolu olan şirketi kullanmak aranma sıralarında öne çıkmanızda kolaylık sağlar.

- Blogger mailniz ve diğer Google hesaplarınızın tamamı ile entegreli çalışabilir yani hepsi bir birbirine uyumludur.

- Mailiniz ile her cihazdan web sitenize giriş sağlayabilirsiniz

- Bloggerin ücretsiz bir çok teması var ayrıca ücretsiz temaları beğenmezseniz de İnternette bir çok farklı tema bulabilirsiniz çünkü Blogger çok kullanılan bir web site kurma aracıdır. Wordpress ve blogger en çok kullanılan wep site kurma aracıdır yani şöyle düşünebilirsiniz.Araba olarak şahinin parçası bakkalda bile bulunurken çok kullanılmayan bir arabanın parçasını kolaylıkla bulamazsınız bu yüzden Blogger ve Wordpress kullanmak çok önemlidir.Bir yerde sıkıntınız olduğunda araştırıp kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

- Bloggerin kullanım ara yüzü çok basit ve biraz araştırma yaparak sitenizi kolaylıkla iyileştirebilirsiniz çünkü kodla yapılması gereken şeyleri Bloggerin otomatik olarak kodlamasını yapıyor sizin sadece bir kaç ayar yapmasını öğrenmeniz gerekli.  


Web Sitesinden Para Nasıl Kazanılır


Web Sitesinden Para Kazanma

Web sitesinden para kazanabileceğiniz bir çok yöntem vardır.Bunun en başında ise reklam koyma gelir fakat şöyle bir durum var link kısaltma sitelerini kullanmak istiyorsanız wep siteniz film veya dosya indirme sitesi değilse bir işe yaramaz ayrıca çoğu link kısaltma sitesi dolandırıcı.

Web sitenize normal reklamlar koyarak para kazanmak istiyorsanız ilk olarak web sitenizin fazla ziyaretçisi yoksa tercihleriniz kısıtlıdır adsense en çok kullanılan reklam şirketidir hem googlenin bir kolu hemde en çok para kazandıran şirkettir.Benim yeni başlayanlar için tavsiyem de Adsense kullanılması.

Adsensenin Avantajları

Adsensenin Avantajları

- Adsense sitenizin ziyaretçi sayısına bakmaz sitenizin kalitesine bakar.

- Adsense web sitesi kuran kişilerin en çok kullandığı reklam şirketidir

- Adsense diğer reklam veren şirketlere göre daha çok para kazandırır bu yüzden kullanılma sebeplerinin başında bu gelir

- Adsense Googlenin bir koludur bu yüzden güvenlidir ve ödeme sıkıntısı yaşamazsınız çünkü kurumsal bir firma

- Aynı şekilde diğer reklam veren şirkelerin çoğu dolandırıcı veya çok düşük fiyatlar vermektedir.Kaliteli denebilecek bir kaç şirket olsa da bunlar Adsenseye rakip bile değillerdir.
Ayrıca bu şirketler web sitenizin kalitesinin yanında ziyaretçi sayısına da bakar buda reklam almanızı zorlaştırır.

Web Sitesinden En Çok Para Kazandıran Yöntemler

Web Sitesinden En Çok Nasıl Para Kazanılır

Aslında bu işin ballı kısmı denebilir fakat yapılması zordur. Web sitenizin belli bir ziyaretçi kitlesi olunca  ve istenilen kaliteye ulaşınca özel reklam teklifleri alabilir diğer web siteleri hakkında yazı veya reklam yayınlayarak para kazanabilirsiniz .Çünkü googlede sizin siteniz önde ise başka bir site hakkında reklam veya tanıtım yazısını yazmanız o siteye bir nevi referans olmanız gibi algılanıp Google o siteyi öne çıkartır.Bu yüzden web siteleri daha iyi wep sitelerinden tanıtım yazısı satın alır.Yorum Gönderme

0 Yorumlar