İnstagramda ilgi çekici reklam nasıl yapılır?

instagramda reklam nasıl yapılır

İnstagramda ilgi çekici reklam nasıl yapılır?


Yapacağınız reklamınız için en önemli hususlardan biri çok fazla yazı olmamalıdır bir veya iki cümle ile anlatmak istediğinizi anlatmanız gerekli çünkü çok yazı olduğunda bir çok kişi reklamınıza bakmayacak okumadan geçecektir.

İkinci en önemli husus ise reklamınızda ulaşmak istediğiniz insanların ilgisini çekecek anahtar kelimeleri bulmalısınız ve bu kelimeleri reklamınızda öne çıkarmanız gerekli örnek bir reklamı aşağıya ekliyorum bu ay 62 TL kazandım kelimelerini anahtar kelime  olarak belirledim ve güzel sonuçlar elde ettim.

instagramda reklam nasıl yapılır


bu resimde de gördünüz gibi bu ay 62 TL ve kazandım  anahtar kelimelerini farklı punto büyüklüğünde ve farklı renklerde yazarak ilgiyi asıl önemli olan kısma çektim.

Ayrıca güzel ve ilgi çekici bir arka plan kullanarak reklam olarak farkındalık yarattım arka planı seçerken yazdınız kelimelerin renklerine oldukça zıt renk seçmelisiniz bu sayede cümleler öne çıkacaktır.

Eğer arka planda bir resim kullanacaksanız yine yazdığınız yazının arka planla karışmayıp okunabilir olduğuna dikkat edin.Rekalamınızın öne çıkması için bolca beğeni ve yorum kasmaya açlışın sizde benim gibi yoruma nokta koy gibi ifadeler yazarak hem gönderinizin öne çıkmasını sağlayabilir hemde yorumun çokluğuna göre daha kolay bir şekilde gönderinize ilgi duyulmasını sağlarsınız ne kadar çok farklı kullanıcı yorum yaparsa insanların güvenini o kadar kazanmış olursunuz.

Gönderinizin açıklama kısmına konu etiketleri ekleyerek ilgi odağı sizin konunuz olan kullanıcılara ulaşmanız çok daha kolaylaşacaktır.Konu etiketlerininde öne çıkmanızı sağlayacak yayınımın linki aşağıda ordan ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.Yorum Gönderme

0 Yorumlar